Jak ustát rozchod s karmickým partnerem

14.06.2014 08:47

 

Jak ustát rozchod s karmickým partnerem? Jak se rozejít v klidu, s vděkem, bez obviňování a bez výčitek?

Vztah s karmickým partnerem se dá přirovnat k jízdě na horské dráze – vztah je vše, jen ne poklidný nebo vyrovnaný.  Dá se říci, že tento vztah je velmi bouřlivý. U vás doma to nemusí vypadat jako v italské domácnosti, přesto to ale mezi vámi může takříkajíc vřít.

Proč se tak děje?

S karmickým partnerem jste si silná zrcadla. Partner Vám zrcadlí vás samé, a dost často vám zrcadlí něco, co ještě nemáte zpracované. Můžou to být například nezpracované rodinné vztahy. Mě partner zrcadlil mého otce, já svému partnerovi jeho maminku. A nemusím vám jistě říkat, jak reagujeme na to, co vidíme v druhém a nechceme si připustit, že to je vlastně náš problém.  Dokážeme pak hodiny lamentovat nad tím, jak se náš partner chová a co vše dělá špatně, a přitom si nechceme připustit, že se celou dobu rozčilujeme nad sebou samými.

Už není dál, co si zrcadlit

Pokud jste došli do fáze, kdy si nemáte dál, co zrcadlit, může vlastně tento vztah dojít do dvou fází. Můžete přejít do vztahu duchovního, a z vás se stávají duchovní partneři nebo můžete přejít do fáze rozchodu.

Rozchod – čas se rozloučit

Možná jeden z vás cítí, že si nemáte, co dál předávat, že jste se zastavili a stojíte na místě. A pokud se váš vztah neposunul na úroveň duchovního partnerství, cítíte, že rozchod se stává nevyhnutelným. Máte pocit, že musíte jít dál. Váš partner byl po celou dobu vaším největším učitelem, ale zdá se, že lekce byly probrané, vy jste je pochopili, a tak je čas se s vaším učitelem rozloučit a jít dál.

Váš partner byl ten, kdo se rozhodl ukončit váš vztah?

Honí se vám v hlavě tyto myšlenky?

„Proč? Proč mi to jen udělal? Nejsem pro něj dost dobrá. Nikdy mě nemiloval. Najde si někoho lepšího, než jsem já.  Co bez něj jen budu dělat? Co si teď sama počnu? „

Než se začnete litovat, než začnete partnera obviňovat a vyčítat mu všechno možné i nemožné, pokud cítíte, že to ve vás vře a že byste řekla věci, kterých byste možná později litovala…zavřete se doma a buďte sama alespoň do té doby, než vás přejde to nejhorší. Pak se s partnerem můžete vidět a ukončit vztah i z vaší strany, do té doby, se s ním však raději nevídejte.

Plakejte – uvolněte všechnu bolest

Udělejte si koupel a proplakejte všechno napětí, všechna ta bolest musí ven. Plakejte, nezadržujte váš pláč, nezadržujte své emoce, vše to prožijte. Nesnažte se být silná, zavřete se doma, buďte sama a plakejte.

Nejsem oběť

Přestaňte ze sebe dělat oběť. Přestaňte se litovat. Přestaňte si myslet, že vše se děje jen kvůli vám. Uvědomte si, že uvnitř vás se ukrývá velká síla. Uchopte tuto sílu a začněte těžit ze situace, která se vám nyní jeví jako nepřekonatelná.

Meditujte

Pravidelně meditujte, pomůže vám to se ukotvit a dostat se k sobě samým. Pomůže vám to v tom vidět věci jinak a možná pochopíte, proč se věci dějí právě takto.

Bojíte se samoty

Byla jste na svém partnerovi závislá? Bojíte se samoty? Berte to jako velikou příležitost k tomu začít být svobodná. Berte to jako příležitost k osobnímu růstu, k tomu stát se ženou, ženou bohyní. Naučte se být ráda sama se sebou, naučte se milovat samu sebe. Užívejte si každou volnou chvíli, kdy jste sama se sebou a pracujte při tom na svém sebevědomí.

Vím, snadno se to píše, ale jak to v tomto stavu zavést i do praxe? Nikdo po vás nechce zázraky. Pokud jste zrovna ten typ, který nikam nechodí sám, ať už je to do kina, do parku nebo do restaurace – začněte to dělat, naučte se to. Zprvu vám to možná bude nepříjemné, ale zkoušejte to a časem vám bude připadat pošetilé, jak jste se mohla stydět a obávat chodit kamkoliv sama.

Začněte chodit do parku a procházejte se, nebo si sedněte na lavičku a čtěte si. I to prozatím úplně stačí.

Uvidíte, jak se vám venku pročistí hlava a hlavně potřebujete se soustředit sama na sebe, na jiné myšlenky, než na to, jak si váš partner užívá bez vás, jak jste nedokonalá.

Mějte ráda sama sebe

Začněte mít ráda samu sebe, začněte pracovat na své sebelásce. Uvědomte si, že váš partner neukončil vztah proto, že jste ošklivá ani ho neukončil proto, že nejste dost dobrá. Uvědomte si, kdo tohle říká? Je to vaše ego, vaše mysl – sama velmi dobře víte, že vše je z pohledu vašeho partnera. A pokud on hledá pro sebe něco lepšího? Tak mu to přejte! Ale to přeci pořád neznamená, že vy jste špatná, že nejste dost dobrá!

A zase meditujte

Ano, meditace pomáhá, meditace je lék. Zameditujte si na téma: „Proč jste byli spolu? A Proč to skončilo?“ Mohou, vám tam vyvstanou zajímavé skutečnosti, které ale stejně někde hluboko uvnitř už dávno víte.

Odpustit a nechat jít

Odpouštějte svému partnerovi – odpouštějte mu vše, co uznáte za vhodné. Odpusťte mu všechnu bolest, kterou vám kdy způsobil. Posílejte mu lásku a přejte mu v životě štěstí. A naposled? Pouštějte, nechte ho jít, odstřihněte to lano, které vás k němu drží.

Nový začátek

Uvědomte si, že pro vás to znamená nový začátek. Máte otevřené všechny cesty, tolik se toho můžete naučit! Nejste již ničím spoutána, konečně se můžete naučit být sama sebou, být svobodná, být sebevědomá, naučit se být ženou – bohyní.

Uvidíte, že tento den by neměl být brán jako den smutku, ale měla by to být oslava, oslava novým dnům a novým začátkům. Zkuste se na to dívat takto.

Naše bolest spočívá v tom, že se věcí držíme, lpíme na nich a nedokážeme je nechat jít, nedokážeme být bez nich. Lpíme na věcech a na minulosti. A proto tolik trpíme, když nás opouštějí, proto tolik trpíme, když minulost končí a my máme udělat krok k novému začátku. Bojíme se toho, protože si to neumíme vůbec představit, a tak se zuby nehty držíme své minulosti a nechceme, aby to skončilo.

Přestanete-li lpět na minulosti, vaše bolest se zmírní, nebude to pro vás konec, ale budete vše vnímat jako začátek, jako velikou příležitost.

Ukončete vztah i za vás

Váš partner se ke konci vztahu vyjádřil – udělejte to samé. Až budete vědět, že stojíte nohama pevně na zemi, že jste již dostatečně uzemněná a pochopila jste, že nejste oběť, sejděte se s partnerem a rozlučte se s ním.

Připravte se na to, že tohle už je definitivní. Domluvte se na tom, že si vrátíte všechny věci a věřte, že tohle je už opravdové. Rozejděte se s ním. Obejměte ho a přitom mu přejte všechno štěstí, přejte mu lásku, přejte mu ať potká někoho s kým bude opravdově šťastný, přejte mu, ať se mu vydaří vše po čem kdy toužil.

Buďte laskavá, uvědomte si, že i on o někoho přichází, že i on se musí vypořádat s touto vaší společnou minulostí.

Odejděte jako žena… a kráčejte do nových dnů, nových začátků a snad i do náruče duchovního partnera.

Nepsat, nevolat

Je Vám smutno? Dolehla na vás samota? Máte špatný den? Nehledejte útěchu u svého bývalého partnera. I kdyby vás to stokrát nutilo – nepište mu a nevolejte. Buďte samostatná a věřte, že víru ve svůj život máte ve svých rukou, už nikdy více ji nevkládejte do cizích rukou, do rukou vašeho partnera.

Pokud se vám cokoliv z výše uvedeného nedaří, buďte k sobě laskavá a tolerantní. Napsala jste partnerovi vyčítavý vzkaz, dobře – neobviňujte se za to, jen si uvědomte, že jste tak učinila a až budete chtít psát další a další, uvědomte si, co děláte. Zkuste raději meditovat…

Autor: otevrisrdce.cz, www.otevirsdce.cz.

Článek je možné sdílet v jeho nezměněné podobě, pokud bude připojeno jméno autora, zdroje, aktivní odkaz na tento článek a celá tato poznámka. Díky!
♥ otevrisrdce.cz