Kompletní rekonstrukce

09.08.2018 17:51
Uran, sedmý do party! A máme to tu, Uran se obrátil do retrogradity, takže počet couvajících planet je v tuto chvíli vyšší než počet planet postupujících vpřed, ha! Uran, toho času stacionární mezi 2.-3. stupněm Býka, kolem sebe v bodě obratu šíří vibrační, elektrizující, nervní energii. Něco jako vytrvalý zvuk zubní vrtačky třeba. A slovem vytrvalý nemyslím deset minut, spíš několik hodin či dní. Prostě hraniční vypětí působící v jediném bodě, při krátkodobé aplikaci šokující, ale únosné, dlouhodobě vyvolávající ataky šílenství. Metaforu si převeďte do kontextu dle vlastní potřeby.
V Býku je Uran v pádu, v prostředí, které mu krutě nesvědčí a on jemu taky ne. Podobně jsou na tom i ostatní pevná znamení Lva, Štíra a Vodnáře (pro jistotu opakuji, že Uran působí mezi 2.-.3. stupněm, takže máte-li planety na konci těchto znamení, ještě jste v klidu), do nichž Uran rýpe svým laserovým prstem neharmonickými kvadráty **  - tady můžeme zapomenout na všechny benefity uranské energie typu inovace, inspirace, svoboda, záblesky čistého vědomí, prozření, a zůstane jen vysilující, nervy drásající skřípění zubů. Respektive, benefity samozřejmě přijdou, jen postižení si jich v tuto chvíli s nejvyšší pravděpodobností nejsou vědomi. Skutečně osvícení mohou situací projít s grácií a s recitací některé z manter typu „vše je dobré“ a „je potřeba nalézt vyšší smysl“, ale osobně musím přiznat, že Prosecco zabírá líp.
Uran bude retrográdní po celý zbytek letošního roku a do přímého směru se obrátí až v lednu 2019. Co teda s tím? Nic, jako obvykle, věci se odehrají sami a my jim pokud možno nezavazejme. Retrográdní smyčka Uranu slouží k tomu, aby otevřela cestu průlomovým změnám. Změnám, na něž někteří z nás čekají, někteří se jich děsí, někteří mají ohledně těchto vizí pocity podobně smíšené, jako v tom vtipu, kdy vaše tchýně skočí z útesu ve vašem zcela novém Porsche.
Retrográdní Uran se obrací dovnitř a vší svou silou bude po dobu příštích pěti měsíců rozkopávat naše vnitřní nastavení. Protože k vnější změně může dojít teprve poté, co si přeskládáme svoje pravidla, zásady a jiné principiálně nehybné útvary, které nám – domníváme se – slouží coby opora, jistota, záruka stability, nicméně bohužel blokují vývoj. Chcete novou inspirativní práci, ale zatím nechcete opustit nudné, avšak výnosné místo? Chcete nový vztah, ale pěkně počkám v tom starém, a teprve až přijde pan Božský, dám partnerovi vědět, že je konec? Chcete vyrazit na cestu kolem světa, ale napřed potřebuju mít postavený dům a naspořeno v kasičce? Chcete radikálně obměnit některou oblast svého života, ale bojíte se pustit ohrádky? A ono to nejde a nejde a nejde, přestože jste přece připraveni! Někde to drhne a venku to není. Že je to uvnitř si ale většina z nás jen sotva přizná. Anebo i přizná, ale málokdo má ty koule podtrhnout si na schodech koberec pod vlastníma nohama. Nebojte se, k tomu je tu Uran!
K obratu Uranu do retrogradity dochází za současné retrogradity dalších šesti planetPlutoNeptun, Saturn,MarsMerkur a Chiron. Proces vnitřní restrukturace je v plném proudu. Tohle není o tom, že šoupneme stůl v obýváku na druhou stranu a sem pověsíme nový obrázky a jako nový! Tohle je kompletní rekonstrukce, kdy jeden zásah vyvolává nutnost dalšího, všechno souvisí se vším a rozhodně to neskončí tím, že si řeknete „hele, už dobrý, mně to stačí takhle, už nemůžu, končím“. Takže to prostě musíme dotáhnout do konce. Než s námi všichni ti velcí kluci ve svých retrográdních nájezdech skončí, bude náš život fungovat opravdu jinak. Poslední to zapíchne právě Uran, a 7.ledna 2019 se můžeme nastěhovat do svého nového života!
** pod čarou: Příznivě se dotýká planet na prvních řekněme čtyřech stupních znamení Raka, Panny, Kozoroha a Ryb – zubní vrtačku nahraďme vzrušujícím zvukem motoru startujícího letadla, které nicméně túruje, ale nehýbe se z místa, a i tohle vzrušení začne být po hodině či dvou spíš vopruz!
www.astropsychologie.cz