SÍLA PŘÍRODY V MÉ KUCHYNI

11.05.2015 09:41

Již jsem psala v minulém článku, že revitalizuji vodu.Revitalizační karafa se zlatým květem života pomáhá vodu rozvibrovat a vrací jí její původní energii. Nejen že je tato voda chutná a dělá mi dobře, ale také dělá dobře mým květinám. Ty po ní rychleji a kvalitně rostou a nejsou tolik napadány škůdci.

Také jsem začala pěstovat vodní tibi krystaly na výrobu vodního kefíru. Po jejich práci mám výbornou osvěžující a zdravou limonádu, která dodává do těla probiotika a tím posiluje imunitu a dělá dobře střevní mikroflóře.

Aby toho nebylo málo, tak jsem se dostala ke klíčení semínek a zrn.

Na klíčení semen jsem si pořídila klíčící misku a sklenici a na klíčení zrn klíčící trojmisky. Naklíčená semínka a zrna jsou malým zázrakem, plná vitamínů a svěží chuti a obohacují můj jídelníček.

Musím se přiznat, že za touto moji proměnou z člověka ryze městského na malého soukromého pěstitele stojí má kamarádka a kolegyně Eva. Tímto jí chci poděkovat, jelikož se cítím mnohem lépe:-) na těle i na duchu.

A aby toho nebylo málo, přišla za mnou s nabídkou dvou knih:„Síla přírodní fermentace“ a „Kváskové pečivo slané“.

Obě dvě knihy (a nejen tyto) mají v internetovém obchodě s knihami „Dobré knihy“ („www.dobre-knihy.cz“). V tomto obchodě ráda nakupuji, jelikož mají bohatý sortiment různých titulů knih a knihy zde jsou za nejvýhodnější ceny na trhu. Vyřízení objednávek je rychlé a na profesionální úrovni.

Zmíněnou první knihu „Síla přírodní fermentace“ mám již doma a po jejím přečtení jsem dostala velkou chuť na výrobu kvašených jídel ze zeleniny a ovoce i na výrobu domácích mléčných produktů, nápojů, pečiva a jiných kulinářských dobrot.

Kniha je velice dobře napsaná Sandorem Ellixem Katzem, mužem pocházejícím z USA, který žije delší dobu s virem HIV a zdravý životní styl je pro něho základní formou k přežití. Knížka se opírá o tisíciletou tradici přírodní fermentace a obsahuje mnoho receptů a návodů z různých koutů planety. Nejzajímavější na takto upravených pokrmech je nejen jejich jedinečná chuť, ale také jejich léčivá síla, kterou používali již naši předci. Zaujalo mě, že zkvasit lze téměř vše a nejen že jídlo a pokrmy jsou chuťově výborné, ale jsou především velmi dobře stravitelné. Již nehrozí nafukování a bolení břicha a potíže s vylučováním. Takové jídlo pak dodává do těla přirozené živé kultury a tím i živou energii, která pozitivně ovlivňuje naše zdraví.

Druhou knihu, která mě zaujala v internetovém obchodě„Dobré knihy“, je kniha „Kváskové pečivo slané“ od české spisovatelky Hany Bačíkové.

Je to jedinečná kniha na českém trhu, obsahující velké množství informací, jak správně naložit s kváskem a řadu rad a receptů na pečení různého druhu pečiva a dobrot z těsta.

Jsem moc ráda, že jsem se mohla setkat s moudrostí našich předků i s možností, jak klíčit, kvasit, vařit a péct radostněji a zdravěji. Doufám, že tím obohatím nejen sebe, ale také inspiruji spoustu z Vás, kteří o takovém způsobu života uvažují nebo ho již žijí.

Krásný čas strávený s láskou a radostí u kvalitního jídla a pití všem nám přeji.

Bára Selan

 

 

 

 

Kontaktujte nás