Tohle nefunguje a fungovat nebude, musíš to udělat jinak!

27.06.2018 19:48

 

 
Klára Koničarová

 

Šílenej vopruz tyhle ty obraty do retrogradity, a jeden za druhým! Tentokrát Mars ve Vodnáři. Navíc se obrací přímo na mém Jupiteru a prakticky i na Luně, možná proto mě to tak bere. Podrážděná jsem tak, že mě rozčiluje i to, že ve vedlejší místnosti někdo příliš nahlas dýchá, grrrrrrr! Nedotýkat se, extrémní nebezpečí výbuchu!

Stacionární fáze Marsu při obratu do retrogradity (anebo zpátky) připomíná situaci, kdy túrujete motor, a ten ne a ne zabrat, jen příšerný kvílivý zvuk a nervy nadranc. Chvíli, kdy stojíte ve frontě u pokladny, vlak odjíždí za dvě minuty, v oku už vám cuká a před vámi ještě pět cestujících, přičemž ten pán u okýnka přidává každému k jízdence i obsáhlou instruktáž o tom, jak najít správný perón a jak se ve vlaku chovat. Anebo tu příšernou scénku z naprosto nedomyšlené reklamy na žvýkačky, kdy borec v autě trčí v dopravní zácpě na dálnici, nervy už pracují, prsty buší do volantu a on se rozhodne věci vyřešit tím, že si do hlavy kopne dvě dražé Airwaves – no to je snad vtip, ne?! Místo zenového klidu, který mu jediný mohl pomoct, se ještě naspeeduje – spot končí, autoři zjevně považují toto vyústění za happy end, ale nechtěla bych toho chudáka vidět o tři minuty později!

OK, takže tohle dnes a ještě den či dva, než se Mars otočí, vybije svou nakumulovanou energii, která v tuhle chvíli hledá ventil a neví kudy kam, a pak nás čeká červenec a srpen s Marsem couvajícím Vodnářem zpátky aždo Kozoroha. Na konci prázdnin si pak znovu sjedeme tuhle otočku a hurá, podruhé vyrazíme na odvážnou cestu vpřed vstříc novým zážitkům!

Mars ve znamení a domě nativního horoskopu ukazuje kvalitu a intenzitu naší vitality, fyzické zdatnosti, průbojnosti, nasazení, pohotovosti k akci i k boji, míru naší soupeřivosti, náš postoj a metody používané k prosazení vlastních zájmů. U mužů pak podle postavení Marsu usuzujeme na typické charakteristiky jejich sexuálního chování, u žen se podle nativního Marsu pozná, jak vypadá chlap, z něhož půjdu do kolen, a kdo projde kolem zcela nepovšimnut.

Tak, a tuhle energii teď na dva měsíce vypínáme, respektive všechny výše zmíněné atributy chování dočasně odkloníme od domnělého cíle, a dáme si pauzu na to přehodnotit, kam se vlastně vší silou tak odhodlaně snažíme dostat. Jeden každý z nás má celé léto na to ujasnit si, o co usiluju, kam se deru, za co bojuju, čeho chci dosáhnout, co mě brzdí, co mě dráždí a rozčiluje, kvůli čemu jsem schopná se nasrat, pohádat nebo porvat … a proč vlastně, je to ten správný cíl? Správný směr? A stojí mi to opravdu za to nebo už jedu na setrvačník?

Anebo se taky můžu ptát, proč frustrovaně trčím na místě a nedokážu se posunout vpřed? Proč se mi nedaří soustředit energii a udělat rozhodný krok? Proč se nechám odstrašit? Koho nebo čeho se bojím? Kde to kruci drhne? Jak to, že všude jinde se dokážu prosadit raz dva a tady s tím ne a ne hnout? Proč jsem tak líná? A nedůsledná? Proč pořád odkládám, co mohlo už dávno být hotovo? (Ano, tahle část výborně koresponduje s toho času rovněž retrográdním Saturnem, ale ten se ptá spíš z moralizující pozice, kdežto Mars chce kruci sakra vědět, kde se to pokazilo a kdy se z něj stal takovej chcípák, že není schopen poradit si s naprostou prkotinou!)

A až to všechno přehodnotíme, velmi pravděpodobně se ukáže, že je čas na změnu. Že není možné dosahovat nových neotřelých výsledků obehranými metodami. Vodnář, přece! Paradoxně, tentokrát ani moc nehrajeme na to, komu Mars fandí a koho kope do zadku. Samozřejmě záleží na tom, kudy se ve vašem horoskopu Mars zrovna producíruje, jakých planet se dotýká, v kterém domě operuje a jaká témata tím otvírá. Ale protože se sotva před pár dny potkal s jižním lunárním uzlem a v rámci své retrográdní smyčky se mu bude nejmíň měsíc držet v patách, pak si dá na chvilku pohov a znovu se k uzlu přilepí na přelomu září a října, je jasný, že proces ukončování nefunkčních modelů chování se týká nás všech a že výsledkem bude rozhodnutí, že jestli se něco skutečně nedaří, už tomu žádnou další šanci nedám. Ven z mého života! Jestli jsme se dosud snažili zachránit pracovní projekt, osobní vztah, libovolnou situaci a pořád to není ono, prostě to nejde, je jasný, že dalším opakováním stejného postupu lepšího výsledku nedosáhnu. Někde totiž dělám chybu. Plýtvám časem a energií. Udělat chybu může každý, ale jen blbec se bude dokola snažit dokázat, že to chyba není a že zvýšenou intenzitou nakonec prokopne zeď. Neprokopne, ale hlavu si rozbije docela určitě. Nejvyšší čas vykašlat se na to a napřít svou sílu jinam!

https://www.astropsychologie.cz/